ECA: Event - Condition - Action (2.1.4) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: enabled
id: hidup

en: value
id: nilai

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: optional
id: opsional

en: required
id: dibutuhkan

en: Password
id: Sandi

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: State
id: Status

en: String
id: Untai

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Condition
id: Kondisi

en: Selector
id: Pemilih

en: Conflict
id: Konflik

en: empty
id: kosong

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: visible
id: terlihat

en: Entity label
id: Label entitas
