ECA: Event - Condition - Action (3.0.9) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: title
da: titel

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Group
da: Gruppe

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: required
da: obligatorisk

en: new
da: ny

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Form ID
da: Formular ID

en: Text
da: Tekst

en: User ID
da: Bruger ID

en: Options
da: Valg

en: Block
da: Blok

en: Url
da: URL

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Published
da: Udgivet

en: File name
da: Filnavn

en: User role
da: Brugerrolle

en: Severity
da: Grad

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Mode
da: Tilstand

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: Merge
da: Sammenlæg

en: State
da: Status

en: Method
da: Metode

en: Class
da: Klasse

en: description
da: beskrivelse

en: Arguments
da: Parametre

en: Optional
da: Valgfrit

en: Position
da: Placering

en: Class name
da: Klassenavn

en: Template
da: Skabelon

en: Expires
da: Udløber

en: Expiration
da: Udløb

en: Operation
da: Handling

en: Condition
da: Betingelse

en: Key
da: Nøgle

en: Replacement value
da: Erstatningsværdi

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Block name
da: Bloknavn

en: Selector
da: Vælger

en: User name
da: Brugernavn

en: Default value
da: Standardværdi

en: Permission
da: Tilladelse

en: Button type
da: Knap-type

en: Interface language
da: Grænsefladesprog

en: Machine name
da: Internt navn

en: Behavior
da: Opførsel

en: Target
da: Mål

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Entity type
da: Entity-type

en: User account
da: Brugerkonto

en: Display type
da: Display-type

en: Comparison operator
da: Sammenligningsoperator

en: Absolute
da: Absolut

en: Allow multiple values
da: TIllad flere værdier

en: Field description
da: Felt beskrivelse

en: Save entity
da: Gem entity

en: Filter XSS
da: Filtrér XSS

en: Theme name
da: Theme-navn

en: From state
da: Fra tilstand

en: Contextual Links
da: Kontekstuelle links

en: Button label
da: Knap etiket

en: Local Tasks
da: Lokale opgaver

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Route name
da: Rutenavn

en: To state
da: Til tilstand

en: Revision Log
da: Revideringslog
