Entity Construction Kit (ECK) (2.1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Published
ar: منشور

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: <em>Edit @type</em> @title
ar: تعديل @title (@type)

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: The entity type.
ar: نوع الكيان.

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة

en: Link to the entity
ar: رابط الكيان

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ar: تم حذف تراجم @entity-type %label @language.
