Entity Construction Kit (ECK) (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: The entity type.
da: Entity-typen.

en: Add @label
da: Tilføj @label

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
da: Kontroller, hvilke roller der kan "Få vist administrationstemaet" på <a href=":permissions">siden Tilladelser</a>.
