Edit + (2.2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Size
de: Größe

en: Center
de: Zentriert

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Node
de: Beitrag

en: Field name
de: Feldname

en: Heading
de: Überschrift

en: Change
de: Ändern

en: Configure block
de: Block konfigurieren

en: Alignment
de: Ausrichtung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Add field
de: Feld hinzufügen

en: Read
de: Gelesen

en: Discard changes
de: Änderungen verwerfen

en: Wrapper
de: Umgebendes Element

en: Updating...
de: Aktualisiere.…

en: Discard changes?
de: Änderungen verwerfen?

en: @entity being viewed
de: @entity wurde angesehen

en: Entity Form
de: Entitätsformular

en: Page Building
de: Seitenerstellung

en: Edit +: Invalid view mode for @label
de: Bearbeiten +: Ungültiger Anzeigemodus für @label
