Edit + (2.2.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Size
hi: आकार

en: Link
hi: कड़ी

en: Center
hi: मध्य

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Node
hi: नोड

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं
