Edit + (2.2.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Size
it: Dimensione

en: Center
it: Centro

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Teaser
it: Anteprima

en: Node
it: Nodo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Heading
it: Intestazione

en: Change
it: Cambia

en: Configure block
it: Configura blocco

en: Alignment
it: Allineamento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Discard changes?
it: Annullare le modifiche?
