Edit + (2.2.2) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Size
pt: Tamanho

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Centrar

en: Default
pt: Por defeito

en: Update
pt: Atualizar

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Change
pt: Mudar

en: Configure block
pt: Configurar bloco

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Wrapper
pt: Invólucro

en: Discard changes?
pt: Descartar alterações?

en: @entity being viewed
pt: @entity sendo visualizado
