EditionGuard (1.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Username
fa: نام کاربری

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Owner
fa: مالک

en: Reference
fa: ارجاع

en: Books
fa: کتاب‌ها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: About
fa: درباره

en: book
fa: کتاب

en: Create new books
fa: ایجاد کتاب‌های جدید
