EditionGuard (1.0.0-beta5) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Transactions
id: Transaksi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Owner
id: Pemilik

en: Reference
id: Referensi

en: Books
id: Buku-buku

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: About
id: Tentang

en: book
id: buku

en: Create new books
id: Membuat buku baru
