EditionGuard (1.0.0-beta5) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Username
it: Nome utente

en: Transactions
it: Transazioni

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Owner
it: Proprietario

en: Reference
it: Riferimento

en: Books
it: Book

en: Changed
it: Modificato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: About
it: Informazioni

en: book
it: libro

en: Create new books
it: Crea nuovi libri

en: (this translation)
it: (questa traduzione)
