Editoria11y Accessibility Checker (2.1.14) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: page
fa: صفحه

en: more
fa: بیشتر

en: website
fa: وب‌سایت

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Outline
fa: سرفصل

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Path
fa: مسیر

en: link
fa: پیوند

en: Updated
fa: به‌روز

en: Theme
fa: پوسته

en: Issues
fa: پی آمدها

en: ID
fa: شناسه

en: Issue
fa: پی آمد

en: file
fa: فایل

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Count
fa: شمارش

en: Id
fa: شناسه

en: Desc
fa: نزولی

en: By
fa: توسط

en: here
fa: اینجا

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Show
fa: نمایش

en: First
fa: اولین

en: image
fa: تصویر

en: Apply
fa: تایید

en: ok
fa: قبول

en: Offset
fa: جابجایی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: hide
fa: پنهان کن

en: form
fa: فرم

en: alert
fa: اخطار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Test result
fa: نتیجه آزمایش

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Route name
fa: نام مسیر
