Editoria11y Accessibility Checker (2.1.22) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Language
fr: Langue

en: more
fr: plus

en: website
fr: site web

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Outline
fr: Structure

en: Default
fr: Par défaut

en: Path
fr: Chemin

en: link
fr: lien

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Theme
fr: Thème

en: All issues
fr: Tous les tickets

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Issue
fr: Ticket

en: file
fr: fichier

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Never
fr: Jamais

en: Count
fr: Décompte

en: download
fr: télécharger

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: By
fr: Par

en: here
fr: ici

en: now
fr: maintenant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Show
fr: Afficher

en: to
fr: à

en: First
fr: Premier(e)

en: Alt Text
fr: Texte Alt :

en: Apply
fr: Appliquer

en: this page
fr: Cette page.

en: read
fr: lire

en: Offset
fr: Décalage

en: Page path
fr: Chemin de la page

en: Page Type
fr: Type de page

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: hide
fr: masquer

en: Drupal User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur Drupal

en: Export results
fr: Exporter les résultats

en: this
fr: ceci

en: click
fr: clic

en: click here
fr: cliquez ici

en: form
fr: formulaire

en: alert
fr: alerte

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Test result
fr: Résultat du test

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Classic
fr: Classique

en: Dark
fr: Sombre

en: Route name
fr: Nom de la route
