Editoria11y Accessibility Checker (2.1.6) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: page
ar: صفحة

en: more
ar: المزيد

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Outline
ar: الهيكل

en: Default
ar: الافتراضي

en: Path
ar: المسار

en: link
ar: رابط

en: Updated
ar: التحديث

en: Theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: file
ar: ملف

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Never
ar: أبدا

en: Count
ar: العدد

en: Desc
ar: تنازلي

en: By
ar: بواسطة

en: here
ar: هنا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Show
ar: عرض

en: First
ar: الأولى

en: Alt Text
ar: النص البديل

en: Apply
ar: تطبيق

en: ok
ar: حسنا

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Page path
ar: مسار الصفحة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: hide
ar: إخفاء

en: form
ar: استمارة

en: alert
ar: تنبيه

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Test result
ar: نتائج الاختبار

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Route name
ar: اسم المسار
