Editoria11y Accessibility Checker (2.2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: page
hu: oldal

en: more
hu: tovább

en: website
hu: webhely

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Path
hu: Útvonal

en: link
hu: hivatkozás

en: Updated
hu: Frissítve

en: Theme
hu: Smink

en: All issues
hu: Minden feladat

en: ID
hu: Azonosító

en: Issue
hu: Feladat

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Page
hu: Oldal

en: Never
hu: Soha

en: Count
hu: Mennyiség

en: download
hu: letölt

en: Id
hu: Azonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: By
hu: Beküldő:

en: here
hu: ide

en: now
hu: most

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: to
hu: ide

en: site
hu: webhely

en: Alt Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: image
hu: kép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Hide
hu: Elrejtés

en: this page
hu: itt

en: ok
hu: rendben

en: read
hu: olvasott

en: Offset
hu: Eltolás

en: Page path
hu: Oldalútvonal

en: Page Type
hu: Oldaltípus

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: this site
hu: ez a webhely

en: hide
hu: elrejtés

en: Drupal User ID
hu: Drupal felhasználóazonosító

en: Export results
hu: Export eredményei

en: this
hu: itt

en: click
hu: kattintás

en: click here
hu: ide kattintva

en: form
hu: űrlap

en: alert
hu: riasztás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Test result
hu: Teszteredmény

en: photo
hu: fénykép

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Dark
hu: Sötét

en: Asc
hu: Növ

en: Headings
hu: Címsorok

en: Route name
hu: Útvonal neve

en: tab
hu: fül

en: placeholder
hu: helykitöltő
