Editoria11y Accessibility Checker (2.2.12) - en to nl translation catalogue (450 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Language
nl: Taal

en: page
nl: pagina

en: more
nl: meer

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: None
nl: Geen

en: Path
nl: Pad

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Theme
nl: Thema

en: Issue
nl: Uitgave

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Page
nl: Pagina

en: Always
nl: Altijd

en: Never
nl: Nooit

en: Id
nl: ID

en: By
nl: Door

en: Getting started
nl: Hoe te beginnen

en: here
nl: hier

en: now
nl: nu

en: Both
nl: Beide

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Close
nl: Sluiten

en: Show
nl: Weergeven

en: to
nl: naar

en: Edit term
nl: Term bewerken

en: Basic Configuration
nl: Basisinstellingen

en: Alt Text
nl: Alternatieve tekst

en: image
nl: afbeelding

en: Edit user
nl: Gebruiker bewerken

en: Hide
nl: Verbergen

en: this page
nl: deze pagina

en: read
nl: lezen

en: Advanced configuration
nl: Geavanceerde instellingen

en: Page path
nl: Paginapad

en: Page Type
nl: Paginatype

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: this site
nl: deze website

en: hide
nl: verbergen

en: this link
nl: deze link

en: chart
nl: grafiek

en: Drupal User ID
nl: Drupal gebruikers-ID

en: Export results
nl: Resultaten exporteren

en: Troubleshooting
nl: Problemen oplossen

en: this
nl: dit

en: click
nl: klik

en: click here
nl: klik hier

en: form
nl: formulier

en: Test result
nl: Testresultaat

en: photo
nl: foto

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: picture
nl: afbeelding

en: Classic
nl: Klassiek

en: check
nl: controleer

en: Dark
nl: Donker

en: Element id
nl: Element-ID

en: window
nl: venster

en: Headings
nl: Koppen

en: Content Accessibility
nl: Toegankelijkheid van inhoud

en: Stale
nl: Verouderd

en: About this tool
nl: Over dit hulpmiddel

en: Page url
nl: Pagina-URL

en: First column
nl: Eerste kolom

en: to do
nl: te doen

en: Route name
nl: Route-naam

en: Issues Found
nl: Gevonden problemen

en: placeholder
nl: plaatshouder

en: Page report
nl: Paginarapport

en: No images found.
nl: Geen afbeeldingen gevonden.

en: out
nl: uit

en: Edit this content
nl: Deze inhoud bewerken

en: Checks for accessibility in page content.
nl: Controleert de toegankelijkheid van de pagina-inhoud.

en: Editoria11y Settings
nl: Editoria11y-instellingen

en: Check elements in these containers
nl: Elementen in deze containers controleren

en: Do not run if these elements are on the page
nl: Niet uitvoeren als deze elementen op de pagina staan

en: Do not run tests on these containers
nl: Geen testen uitvoeren op deze containers

en: Alert panel assertiveness
nl: Assertiviteit van het waarschuwingspaneel

en: Accessibility checker notifications and exclusions.
nl: Meldingen en uitsluitingen van de toegankelijkheidscontrole.

en: Skip over these elements
nl: Deze elementen overslaan

en: Disable the scanner if these elements are detected
nl: De scanner uitschakelen als deze elementen worden gedetecteerd

en: These links download a document or image and need a manual review
nl: Deze links downloaden een document of afbeelding en vereisen een handmatige beoordeling

en: Hidden elements in these containers will be revealed by theme JS on request via a dispatched event
nl: Verborgen elementen in deze containers worden op verzoek via een dispatched event getoond door de thema-JS

en: Theme JS will handle revealing hidden tooltips inside these containers
nl: De Thema-JS zorgt ervoor dat verborgen tooltips in deze containers worden weergegeven

en: Editoria11y detects hidden tooltips and warns the user when they try to jump to them from the panel. For elements on this list, Editoria11y will <a href="https://itmaybejj.github.io/editoria11y/#dealing-with-alerts-on-hidden-or-size-constrained-content">dispatch a JS event</a> instead of a warning, so custom JS in your theme can first reveal the hidden tip (e.g., open an accordion or tab panel).
nl: Editoria11y detecteert verborgen tooltips en waarschuwt de gebruiker wanneer ze proberen ernaar toe te springen vanuit het paneel. Editoria11y zal voor elementen in deze lijst <a href="https://itmaybejj.github.io/editoria11y/#dealing-with-alerts-on-hidden-or-size-constrained-content">een JavaScript-event versturen</a> in plaats van een waarschuwing zodat aangepaste JavaScript in je thema eerst de verborgen tip kan onthullen (bijvoorbeeld door een accordion of tabpaneel te openen).

en: Linked Drupal user
nl: Gelinkte Drupal-gebruiker

en: Remove these strings from link text before checking for bad link text
nl: Deze tekenreeksen verwijderen uit de linktekst voordat u controleert op slechte linktekst

en: Remove these strings before testing link text
nl: Deze tekenreeksen verwijderen voordat u de linktekst test

en: Content Accessibility Issues
nl: Toegankelijkheidsproblemen met inhoud

en: Results from the Editoria11y checker.
nl: Resultaten van de Editoria11y-controle.

en: View Editoria11y checker
nl: Editoria11y-controle bekijken

en: Assign to all content editors.
nl: Aan alle redacteuren toewijzen.

en: Administer Editoria11y checker
nl: Editoria11y-controle beheren

en: Mark as hidden in Editoria11y
nl: Markeren als verborgen in Editoria11y

en: Adds button to suppress a manual check for the current user.
nl: Voegt een knop toe om een handmatige controle voor de huidige gebruiker te onderdrukken.

en: Mark as OK in Editoria11y
nl: Markeren als OK in Editoria11y

en: Manage Editoria11y results
nl: Editoria11y-resultaten beheren

en: Suppress all alerts if none of these elements are present
nl: Alle meldingen onderdrukken als geen van deze elementen aanwezig is

en: Color scheme for panel and tooltips
nl: Kleurenschema voor paneel en tooltips

en: Disables dashboard and synchronized marking of elements as OK
nl: Schakelt het dashboard en de gesynchroniseerde markering van elementen als OK uit

en: Still on page
nl: Nog op pagina aanwezig

en: Check content in these containers
nl: Inhoud in deze containers controleren

en: Provide a comma-separated list of selectors for elements to ignore. These should target specific elements (use an asterisk to indicate "all children of this element"). <br>E.g.: <code><em>#sidebar-menu a, .card img, .slide [aria-hidden="true"], .feed *</em></code>.
nl: Geef een door komma's gescheiden lijst van selectors op voor elementen die genegeerd moeten worden. Deze moeten specifieke elementen targeten (gebruik een asterisk om 'alle kinderen van dit element' aan te geven). <br>Bijvoorbeeld: <code><em>#sidebar-menu a, .card img, .slide [aria-hidden="true"], .feed *</em></code>.

en: Remind editor that content in these embeds needs manual review
nl: De redacteur eraan herinneren dat de inhoud van deze invoegingen handmatig beoordeeld moet worden

en: Provide a comma-separated list of selectors you wish to flag for the editor, e.g.: <code><em>.my-embedded-feed, #my-social-link-block</em></code>.
nl: Geef een door komma's gescheiden lijst van selectors op die u wilt markeren voor de redacteur, bijvoorbeeld: <code><em>.my-embedded-feed, #my-social-link-block</em></code>.

en: Remind the editor that these linked documents need a manual check
nl: De redacteur eraan herinneren dat deze gelinkte documenten een handmatige controle nodig hebben

en: Syncing test results back to Drupal is required for the <a target="_blank" href="/admin/reports/editoria11y">issue</a> and <a target="_blank" href="/admin/reports/editoria11y/dismissals">dismissal</a> dashboards and "mark OK" buttons.
nl: Het synchroniseren van testresultaten met Drupal is verplicht voor de dashboards met <a target="_blank" href="/admin/reports/editoria11y">problemen</a> en <a target="_blank" href="/admin/reports/editoria11y/dismissals">genegeerde meldingen</a> en de 'markeren als OK'-knoppen.

en: Hide all alerts if none of these elements are present
nl: Verberg alle meldingen als geen van deze elementen aanwezig zijn

en: Used to limit toggle to nodes where the user can edit something. Suggested selectors: (<code><em>.contextual-region a[href*="/edit"], .contextual-region a[href*="/manage"]</em></code>).
nl: Wordt gebruikt om de schakelaar te beperken tot nodes waar de gebruikers iets kan bewerken. Aangeraden selectors: (<code><em>.contextual-region a[href*="/edit"], .contextual-region a[href*="/manage"]</em></code>).

en: Full check should warn on these elements with embedded uncheckable content
nl: Een volledige controle moet waarschuwen voor deze elementen met ingesloten, niet-controleerbare inhoud

en: Web components the checker should check
nl: Webcomponenten die gecontroleerd moeten worden

en: URL query parameters that should be recorded as separate pages
nl: Query-parameters van de URL die als afzonderlijke pagina's vastgelegd moeten worden

en: link is external
nl: link is extern

en: link sends email
nl: link verstuurt e-mail

en: Toggle accessibility tools
nl: Toegankelijkheidshulpmiddelen in- of uitschakelen

en: Alt text:
nl: Alternatieve tekst:

en: (missing!)
nl: (missend!)

en: (none; image marked as decorative)
nl: (geen; afbeelding gemarkeerd als decoratief)

en: (flagged for skipped level)
nl: (gemarkeerd voor overgeslagen niveau)

en: (flagged for length)
nl: (gemarkeerd voor lengte)

en: This browser can not run Editoria11y.
nl: Deze browser kan Editoria11y niet uitvoeren.

en: image of
nl: afbeelding van

en: graphic of
nl: grafische weergave van

en: picture of
nl: afbeelding van

en: photo of
nl: foto van

en: learn
nl: leren

en: our
nl: onze

en: learn more
nl: meer informatie

en: our website
nl: onze website

en: check out
nl: bekijk

en: view our
nl: bekijk onze

en: manual check needed
nl: handmatige controle nodig

en: Hide alert
nl: Melding verbergen

en: Manual check: was a heading level skipped?
nl: Handmatige controle: is er een kopniveau overgeslagen?

en: Heading tag without any text
nl: Kop zonder tekst

en: Manual check: long heading
nl: Handmatige controle: lange kop

en: Manual check: is this a blockquote?
nl: Handmatige controle: is dit een blockquote?

en: Image has no alternative text attribute
nl: Afbeelding heeft geen alternatieve tekst-attribuut

en: Manual check: image has no alt text
nl: Handmatige controle: afbeelding heeft geen alternatieve tekst

en: Image's text alternative is a URL
nl: De alternatieve tekst van de afbeelding is een URL

en: Linked image's text alternative is a URL
nl: De alternatieve tekst van de gelinkte afbeelding is een URL

en: Manual check: possibly redundant text in alt
nl: Handmatige controle: mogelijk overbodige tekst in alt

en: Manual check: possibly redundant text in linked image
nl: Handmatige controle: mogelijk overbodige tekst in gelinkte afbeelding

en: Linked Image has no alt text
nl: Gelinkte afbeelding heeft geen alternatieve tekst

en: Manual check: very long alternative text
nl: Handmatige controle: zeer lange alternatieve tekst

en: Manual check: very long alternative text in linked image
nl: Handmatige controle: zeer lange alternatieve tekst in gelinkte afbeelding

en: Manual check: link contains both text and an image
nl: Handmatige controle: link bevat zowel tekst als een afbeelding

en: Link with no accessible text
nl: Link zonder toegankelijke tekst

en: Manual check: is this link text a URL?
nl: Handmatige controle: is deze linktekst een URL?

en: Manual check: is this link meaningful and concise?
nl: Handmatige controle: is deze link betekenisvol en beknopt?

en: Manual check: is the linked document accessible?
nl: Handmatige controle: is het gelinkte document toegankelijk?

en: Manual check: is opening a new window expected?
nl: Handmatige controle: is het openen van een nieuw venster verwacht?

en: Table has no header cells
nl: Tabel heeft geen kopcellen

en: Content heading inside a table
nl: Inhoudskop in een tabel

en: Empty table header cell
nl: Lege tabelkopcel

en: Manual check: should this have list formatting?
nl: Handmatige controle: zou dit lijstopmaak moeten hebben?

en: Manual check: should this be a heading?
nl: Handmatige controle: moet dit een kop zijn?

en: Manual check: is this uppercase text needed?
nl: Handmatige controle: is deze tekst in hoofdletters nodig?

en: Manual check: is this video accurately captioned?
nl: Handmatige controle: is deze video nauwkeurig ondertiteld?

en: Manual check: is an accurate transcript provided?
nl: Handmatige controle: is een nauwkeurige transcriptie aangeboden?

en: Manual check: is this visualization accessible?
nl: Handmatige controle: is deze visualisatie toegankelijk?

en: Manual check: is this embed a keyboard trap?
nl: Handmatige controle: is deze invoeging een toetsenbordval?

en: Manual check: is this embedded content accessible?
nl: Handmatige controle: is deze ingevoegde inhoud toegankelijk?

en: Dashboard sync is disabled in Editoria11y configuration.
nl: De dashboard-synchronisatie is uitgeschakeld in de Editoria11y-configuratie.

en: Recent dismissals
nl: Recent genegeerde meldingen

en: user roles that edit content
nl: gebruikersrollen die inhoud mogen bewerken

en: To limit checks to user-editable containers, provide a list of <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/CSS/Building_blocks/Selectors">CSS selectors</a>.<br>E.g.: <code><em>main, #footer-editable-content</em></code><br>Default: <code>main</code>, falling back to <code>body</code>. If elements are specified here and none are found on the page, Editoria11y will not find anything!
nl: Om controles te beperken tot door de gebruiker bewerkbare containers, geef een lijst van <a target="_blank" href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/CSS/Building_blocks/Selectors">CSS-selectors</a>.<br>Bijvoorbeeld: <code><em>main, #footer-editable-content</em></code><br>Standaard: <code>main</code>, met als fallback <code>body</code>. Als hier elementen zijn opgegeven en er geen worden gevonden op de pagina, zal Editoria11y niets vinden!

en: Preserve query parameters
nl: Query-parameters behouden

en: The dashboard ignores most parameters: results for both /news?f=1 and /news?f=2 will show up as just /news. Provide a comma separated list of parameters that are meaningful, and should appear as separate pages in results.
nl: Het dashboard negeert de meeste parameters: resultaten voor zowel /news?f=1 als /news?f=2 worden weergegeven als gewoon /news. Geef een door komma's gescheiden lijst van parameters op die betekenisvol zijn en als afzonderlijke pagina's in de resultaten moeten worden weergegeven.

en: Disable sync altogether
nl: Synchronisatie helemaal uitschakelen

en: Allows user to purge results and change configuration.
nl: Staat de gebruiker toe resultaten te verwijderen en de configuratie te wijzigen.

en: Adds button to suppress a manual check for all users, if sync is enabled.
nl: Voegt een knop toe om een handmatige controle voor alle gebruikers te onderdrukken, als synchronisatie is ingeschakeld.

en: View the site-wide dashboard and reset dismissals.
nl: Bekijk het site-brede dashboard en stel genegeerde meldingen opnieuw in.

en: Download dismissals report
nl: Rapport met genegeerde meldingen downloaden

en: Download summary report
nl: Samenvattingsrapport downloaden

en: Dismissal type
nl: Negeringstype

en: (empty heading)
nl: (lege kop)

en: Image's text alternative is unpronounceable
nl: Het tekstalternatief van de afbeelding is onuitspreekbaar

en: This link's text is:
nl: De tekst van deze link is:

en: hidden alerts
nl: verborgen meldingen

en: Mark as checked and OK
nl: Markeren als gecontroleerd en OK

en: Restore this alert marked as OK
nl: Deze melding 'gemarkeerd als OK' herstellen

en: Restore this hidden alert
nl: Deze verborgen melding herstellen

en: This alert has been hidden by an administrator
nl: Deze melding is verborgen door een beheerder

en: Sleek
nl: Strak

en: Editoria11y - Test results
nl: Editoria11y - Testresultaten

en: Check sync setting
nl: Synchronisatie-instelling controleren

en: Check if sync is enabled and show message if it isn't.
nl: Controleer of synchronisatie is ingeschakeld en toon een bericht als dit niet het geval is.

en: The entity type; "route" if no type found.
nl: Het entiteitstype; 'route' indien er geen type is gevonden.

en: Route name for page.
nl: Routenaam voor pagina.

en: Internal, relative page path.
nl: Intern, relatief paginapad.

en: Page language
nl: Paginataal

en: Active translation.
nl: Actieve vertaling.

en: Raw URL.
nl: Onbewerkte URL.

en: The name of the route where this was last seen.
nl: De naam van de route waar dit voor het laatst is gezien.

en: Page result count
nl: Aantal resultaten op pagina

en: The Unix timestamp of the first time this record was flagged.
nl: Het Unix-tijdstip van de eerste keer dat dit record werd gemarkeerd.

en: The Unix timestamp of the last update.
nl: Het Unix-tijdstip van de laatste update.

en: Result name
nl: Resultaatnaam

en: The name of the test as reported by Editoria11y JS
nl: De naam van de test zoals gerapporteerd door de JS van Editoria11y

en: Result name count
nl: Aantal van resultaatnaam

en: The number of hits for this test type on this page
nl: Het aantal hits voor dit testtype op deze pagina

en: Editoria11y - Dismissals
nl: Editoria11y - Genegeerde meldingen

en: Stores Editoria11y warnings and dismissals
nl: Slaat Editoria11y waarschuwingen en genegeerde meldingen op

en: The user linked to this dismissal.
nl: De gebruiker gelinkt aan deze genegeerde melding.

en: Code sample to identify the flagged element.
nl: Codevoorbeeld om het gemarkeerde element te identificeren.

en: The entity type of the route where this was dismissed
nl: Het entiteitstype van de route waar deze melding is genegeerd

en: Result key
nl: Resultaat-sleutel

en: The name of the test as reported by editoria11y JS
nl: De naam van de test zoals gerapporteerd door de JS van Editoria11y

en: Dismissal status
nl: Negeringsstatus

en: The type of dismissal (e.g., OK, Ignore)
nl: Negeringstype (bijvoorbeeld: OK, Negeren)

en: Not seen on most recent page check
nl: Niet gezien op de meest recente paginacontrole

en: Number of custom test finished events the checker should wait for
nl: Aantal aangepaste voltooide testgebeurtenissen waarop de controle moet wachten

en: Remove strings in this selector before checking for bad link text
nl: Verwijder tekst in deze selector voordat u controleert op slechte linktekst

en: Provide a CSS selector of elements your modules programmatically add to links (usually external or open-in-new-window links), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests.<br>E.g.: <code><em>.this, .that</em></code>
nl: Geef een CSS-selector op van elementen die uw modules programmatisch aan links toevoegen (meestal externe links of links die in een nieuw venster openen), zodat ze genegeerd kunnen worden bij het controleren van de linktekst in de testen 'link heeft geen tekst' en 'linktekst is niet betekenisvol'.<br>Bijvoorbeeld: <code><em>.this, .that</em></code>

en: Remove string from URL for dashboard page links
nl: Verwijder tekenreeks uit URL voor links naar dashboardpagina's

en: Remove redundant base url from URLs
nl: Verwijder overbodige basis-URL uit URL's

en: decorative
nl: decoratief

en: graphic
nl: afbeelding

en: placeholder image
nl: tijdelijke afbeelding

en: Alt text is meaningless
nl: Alt-tekst heeft geen betekenis

en: On first detection
nl: Bij de eerste detectie

en: Custom tests
nl: Aangepaste tests

en: Set to the number of other themes or modules that will be <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/#customtests">injecting custom result JS events</a>.
nl: Stel dit in op het aantal andere thema's of modules die <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/#customtests">resultaten van aangepaste JS-events injecteren</a>.

en: Strings that indicate a link opens in a new window
nl: Tekenreeksen die aangeven dat een link in een nieuw venster wordt geopend

en: Default settings should work with both <a href="https://www.drupal.org/project/linkpurpose" target="_blank">Link Purpose Icons</a> and <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/project/extlink">External Links</a>.
nl: Standaardinstellingen zouden moeten werken met zowel <a href="https://www.drupal.org/project/linkpurpose" target="_blank">Link Purpose Icons</a> als <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/project/extlink">External Links</a>.

en: Strings in links that indicate new windows
nl: Tekenreeksen in links die nieuwe vensters aangeven

en: Provide a Regex of strings your modules programmatically add to links to indicate open-in-new-window links. These links will not be flagged by the "is opening a new window expected" test.<br>Escape characters as needed to form a valid regex; the default is: <br><code><em>(download)|(window)|(tab)</em></code>
nl: Biedt een reguliere expressie van tekenreeksen aan die uw modules programmatisch aan links toevoegen om aan te geven dat ze in een nieuw venster worden geopend. Deze links worden niet gemarkeerd door de 'is het openen van een nieuw venster verwacht'-test.<br>Escape tekens waar nodig om een valide reguliere expressie te vormen; de standaardwaarde is: <br><code><em>(download)|(window)|(tab)</em></code>

en: Provide a Regex of strings your modules programmatically add to links to hint a purpose (external, mail, phone, open-in-new-window), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests. Escape characters as needed to form a valid regex; e.g.: <br><code><em>(link is external)|(link sends email)</em></code>
nl: Geef een reguliere expressie van tekenreeksen op die uw modules programmatisch aan links toevoegen om een doel aan te geven (extern, e-mail, telefoon, openen in nieuw venster), zodat deze genegeerd kunnen worden bij de linktekst controles 'link heeft geen tekst' en 'linktekst is niet betekenisvol'. Escape tekens waar nodig om een geldige reguliere expressie te vormen; bijvoorbeeld: <br><code><em>(link is external)|(link sends email)</em></code>

en: Syncing results to reports
nl: Resultaten synchroniseren met rapporten

[ctx: problems]
en: Stores Editoria11y issue list
nl: Slaat de Editoria11y lijst van problemen op

[ctx: problems]
en: The total number of issues on this page.
nl: Het totale aantal problemen op deze pagina.

[ctx: problems]
en: No issues detected.
nl: Geen problemen gedetecteerd.

[ctx: problems]
en: All issues hidden.
nl: Alle problemen verborgen.

[ctx: problems]
en: One issue detected.
nl: Eén probleem gedetecteerd.

[ctx: problems]
en:  issues detected.
nl:  problemen gedetecteerd.

[ctx: problems]
en: The item with this issue may be invisible or off screen.
nl: Het item met dit probleem is mogelijk onzichtbaar of staat buiten beeld.

[ctx: Browser window]
en: window
nl: venster

[ctx: Browser tab]
en: tab
nl: tabblad

[ctx: problems]
en: Download issues report
nl: Problemenrapport downloaden

[ctx: problems]
en: Top issues
nl: Belangrijkste problemen

[ctx: problems]
en: Pages with the most issues
nl: Pagina's met de meeste problemen

[ctx: problems]
en: Recent issues
nl: Recente problemen

en: (invalid URL)
nl: (ongeldige URL)

en: Show hidden alert
nl: Verborgen melding weergeven

en: Move toggle to avoid colliding with these widgets
nl: Verplaats de schakelaar om te voorkomen dat deze in aanraking komt met deze widgets

en: Note: this content may not be visible. Look for it inside the outlined container.
nl: Opmerking: deze inhoud is mogelijk niet zichtbaar. Zoek ernaar binnen de omkaderde container.

en: Accessibility %label
nl: Toegankelijkheid %label

en: Hides this alert for all editors
nl: Verberg deze melding voor alle redacteuren

en: Hides this alert for you
nl: Verberg deze melding voor uzelf

en: Disables live editor checking
nl: Live editor-controle uitschakelen

en: Selector for frontend-context editors that should inherit the document outline
nl: Selector voor editors in de frontend-context die de documentstructuur moeten overnemen

en: Selector for editors where their first heading should be h2
nl: Selector voor redacteuren waarbij de eerste kop h2 moet zijn

en: Selector for editors where their first heading should be h3
nl: Selector voor redacteuren waarbij de eerste kop h3 moet zijn

en: Selector for editors where their first heading should be h4
nl: Selector voor redacteuren waarbij de eerste kop h4 moet zijn

en: Show tips automatically when issues are detected
nl: Automatisch tips weergeven wanneer er problemen zijn gedetecteerd

en: Don't cover these other widgets
nl: Deze andere widgets niet overlappen

en: Heading outline position of editable content
nl: Positie van de koppenstructuur van bewerkbare inhoud

en: H2 level fields (body content)
nl: H2-velden (berichttekst)

en: H3 level fields (blocks or paragraphs with separate titles)
nl: H3-velden (blokken of paragrafen met afzonderlijke titels)

en: Sometimes inline and layout builder blocks are grouped under an h2 from a separate field, so their highest heading level should be h3.
nl: Soms worden inline- en Layout Builder-blokken gegroepeerd onder een h2 van een ander veld, zodat hun hoogste kopniveau h3 zou moeten zijn.

en: H4 level fields (deeply nested blocks or paragraphs)
nl: H4-velden (diep geneste blokken of paragrafen)

en: Sometimes inline and layout builder blocks are grouped under an h3 from a separate field, so their highest heading level should be h4.
nl: Soms worden inline- en Layout Builder-blokken gegroepeerd onder een h3 van een ander veld, zodat hun hoogste kopniveau h4 zou moeten zijn.

en: Inline editors that appear in context in the frontend theme
nl: Inline editors die in context in het frontend-thema verschijnen

en: Inline editors allow for editing blocks in place, in the frontend theme, surrounded by the actual rendered content, and should inherit their heading level from the surrounding content. The most likely needed selector is <code>.ck-editor__editable_inline</code>
nl: Inline editors maken het mogelijk om blokken ter plekke te bewerken, in het front-end thema, omgeven door de daadwerkelijk weergegeven inhoud en zouden hun kopniveau moeten erven van de omringende inhoud. De meest waarschijnlijk benodigde selector is <code>.ck-editor__editable_inline</code>

en: Provide a comma-separated list of selectors that disable the scanner when present; e.g  (<code><em>body.page-node-type-example, .tabs__link[href="/node/4/edit"]</em></code>.
nl: Geef een door komma's gescheiden lijst van selectors op die de scanner uitschakelen wanneer ze aanwezig zijn; bijvoorbeeld (<code><em>body.page-node-type-example, .tabs__link[href="/node/4/edit"]</em></code>.

en: Do not check any content while it is being edited
nl: Inhoud niet controleren terwijl deze wordt bewerkt

en: Use the previous field ("Disable the scanner if these elements are detected") to only prevent checking certain specific forms. E.g., setting it to <code><em>form[id^="node-article"]</em></code> would exclude the Article add and edit forms.
nl: Gebruik het vorige veld ('De scanner uitschakelen als deze elementen worden gedetecteerd') om alleen bepaalde specifieke formulieren van controle uit te sluiten. Als u dit bijvoorbeeld instelt op <code><em>form[id^="node-article"]</em></code> worden de formulieren voor het toevoegen en bewerken van artikelen uitgesloten.

en: Add or remove filetypes. Set to "false" to disable the test altogether. Providing any value will override the default, which is <code><em>a[href$='.pdf'], a[href*='.pdf?']</em></code>. <br>To test for more document types, use <code>a[href$='.pdf'], a[href*='.pdf?'], a[href$='.doc'], a[href$='.docx'], a[href*='.doc?'], a[href*='.docx?'], a[href$='.ppt'], a[href$='.pptx'], a[href*='.ppt?'], a[href*='.pptx?'], a[href^='https://docs.google']</code>
nl: Bestandstypes toevoegen of verwijderen. Zet op "false" om de test helemaal uit te schakelen. Het instellen van een waarde overschrijft de standaardinstelling welke <code><em>a[href$='.pdf'], a[href*='.pdf?']</em></code> is. <br>Om meer documenttypes te testen, gebruik <code>a[href$='.pdf'], a[href*='.pdf?'], a[href$='.doc'], a[href$='.docx'], a[href*='.doc?'], a[href*='.docx?'], a[href$='.ppt'], a[href$='.pptx'], a[href*='.ppt?'], a[href*='.pptx?'], a[href^='https://docs.google']</code>

en: Provide a comma-separated list of selectors for other things that appear in the bottom right of the page. <br>If nothing is set, Editoria11y will automatically slide left to accommodate <code><em>#klaro_toggle_dialog, #klaro-cookie-notice .same-page-preview-dialog.ui-dialog-position-side</em></code>.
nl: Geef een door komma's gescheiden lijst van selectors op voor andere elementen die rechts onderaan de pagina worden weergegeven. <br>Als er niets wordt ingesteld, zal Editoria11y automatisch naar links schuiven om <code><em>#klaro_toggle_dialog, #klaro-cookie-notice .same-page-preview-dialog.ui-dialog-position-side</em></code> te accommoderen.

en: Provide base URL ("/mysite") if your site is installed in a subdirectory. Subdirectories tend to get duplicated (/mysite/mysite/mypage) and throw errors from the API.
nl: Geef de basis-URL op ('/mysite') als uw site in een submap is geïnstalleerd. Submappen leiden vaak tot duplicatie (/mysite/mysite/mypage) en veroorzaken fouten in de API.

en: Go to first alert
nl: Ga naar eerste melding

en: Go to next alert
nl: Ga naar volgende melding

en: Go to previous alert
nl: Ga naar vorige melding

en: Hide hidden alert
nl: Verborgen melding verbergen

en: Show accessibility alerts
nl: Toegankelijkheidsmeldingen weergeven

en: Show accessibility checker
nl: Toegankelijkheidscontrole weergeven

en: Hide accessibility checker
nl: Toegankelijkheidscontrole verbergen

en: Hide accessibility alerts
nl: Toegankelijkheidsmeldingen verbergen

en: Body fields on nodes are preceded by an h1, and their heading outline should start with an h2. Ideally set this for top-level body fields for each of your content types, and set blocks and embedded nodes to h3 or h4.
            <br>Set all content types: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .ck-content</em></code>
            <br>Set specific content types: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .ck-content</em></code>
            <br>Set up for Gutenberg: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .is-root-container</em></code>
nl: Berichttekstvelden op nodes worden voorafgegaan door een h1 en hun koppenstructuur moet beginnen met een h2. Stel dit idealiter in voor bovenliggende berichttekstvelden voor elk van je inhoudstypen, en stel blokken en ingesloten nodes in op h3 of h4.
            <br>Alle inhoudstypen instellen: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .ck-content</em></code>
            <br>Specifieke inhoudstypen instellen: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .ck-content</em></code>
            <br>Voor Gutenberg instellen: <code><em>form[id^="node-"] #edit-body-wrapper .is-root-container</em></code>

en: Selectors for components where edit links are meaningless on tips
nl: Selectors voor componenten waarbij bewerkingslinks op tips betekenisloos zijn

en: Page editor
nl: Pagina-editor

en: Layout editor
nl: Lay-out editor

en: Don't show edit links on tips in these containers
nl: Geen bewerkingslinks weergeven op tips in deze containers

en: Tips show copies of the "Edit" and "Layout" links for nodes, users and taxonomy terms. These links are not helpful on lists of content from remote nodes.<br>Provide a comma-separated list of page sections of where these links should not show, E.g.: <code><em>#sidebar-menu, .news-feed</em></code>.<br>To hide the links <strong>everywhere</strong>, set this field to an asterisk (<code><em>*</em></code>).<br>To modify the links, <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/#modify-tips" target="_blank">use the ed11yPop event</a> in your theme JS.
nl: Tips tonen kopieën van de 'Bewerken'- en 'Lay-out'-links voor nodes, gebruikers en taxonomietermen. Deze links zijn niet nuttig op lijsten met inhoud van externe nodes.<br>Geef een door komma's gescheiden lijst van paginasecties op waar deze links niet getoond moeten worden, bijvoorbeeld: <code><em>#sidebar-menu, .news-feed</em></code>.<br>Om de links <strong>overal</strong> te verbergen, stelt u dit veld in op een asterisk (<code><em>*</em></code>).<br>Om de links aan te passen, gebruikt u <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/#modify-tips" target="_blank">het ed11yPop event</a> in de JavaScript van uw thema.

en: Translation needed:
nl: Vertaling nodig:

en: No content available for Editoria11y to check.
nl: Er is geen inhoud beschikbaar die Editoria11y kan controleren.

[ctx: zero]
en: No
nl: Geen

[ctx: problems]
en: issues detected.
nl: problemen gedetecteerd.

en: Check headings & alt text
nl: Koppen en alternatieve tekst controleren

en: Hide headings & alt text
nl: Koppen en alternatieve tekst verbergen

en: This shows the heading outline. Check that it matches how the content is organized visually.
nl: Dit toont de koppenstructuur. Controleer of deze overeenkomt met de manier waarop de inhoud visueel is georganiseerd.

en: Check that each image describes what it means in context, and that there are no images of text.
nl: Controleer of iedere afbeelding de betekenis in de context beschrijft en of er geen afbeeldingen met tekst zijn.

[ctx: problems]
en: Issue
nl: Probleem

en: Open site reports in new tab
nl: Siterapporten in een nieuw tabblad openen

en: @Editoria11yLink checks for common accessibility needs, such as image alternative text, meaningful heading outlines and well-named links.
nl: @Editoria11yLink controleert op veelvoorkomende toegankelijkheidsbehoeften zoals alternatieve tekst bij afbeeldingen, een zinvolle koppenstructuur en duidelijk benoemde links.

en: Many alerts are "manual checks." Manual checks can be dismissed:
nl: Veel meldingen zijn 'handmatige controles.' Handmatige controles kunnen genegeerd worden:

en: "Mark as checked and OK" hides the alert for all editors.
nl: 'Markeren als gecontroleerd en OK' verbergt de melding voor alle redacteuren.

en: "Ignore this manual check" leaves the tip visible to other editors.
nl: 'Negeer deze handmatige controle' laat de tip zichtbaar voor andere redacteuren.

en: Dismissed alerts can be found via the "Show hidden alerts" toggle.
nl: Genegeerde meldingen kunnen gevonden worden via de 'Verborgen meldingen tonen'-schakelaar.

en: If an incorrect alert is appearing on many pages, site administrators can tell the checker to ignore particular elements and page regions.
nl: Als op meerdere pagina's een onjuiste melding wordt weergegeven, kunnen sitebeheerders instellen dat bepaalde elementen en paginaregio's genegeerd worden.

en: And remember that automated checkers cannot replace proofreading and testing for accessibility.
nl: Vergeet niet dat geautomatiseerde controles het proeflezen en testen op toegankelijkheid niet kunnen vervangen.

en: Report bugs & request changes
nl: Bugs melden en wijzigingen aanvragen

en: Heading level 1
nl: Kopniveau 1

en: Heading level 2: a topic
nl: Kopniveau 2: een onderwerp

en: Heading level 3: a subtopic
nl: Kopniveau 3: een sub-onderwerp

en: Heading level 2: a new topic
nl: Kopniveau 2: een nieuw onderwerp

en: Headings and subheadings create a navigable table of contents for assistive devices. The numbers indicate indents in a nesting relationship:
nl: Koppen en subkoppen vormen een navigeerbare inhoudsopgave voor ondersteunende technologieën. De cijfers geven de inspringing in de geneste structuur aan:

en: This heading skipped from level %prevLevel to level %level. From a screen reader, this sounds like content is missing.
nl: Deze kop springt van niveau %prevLevel naar niveau %level. Voor schermlezers lijkt er inhoud te ontbreken.

en: Empty headings create confusing gaps in this outline: they could mean the following content is still part of the previous section, or that the text was unpronounceable for some reason.
nl: Lege koppen zorgen voor verwarrende gaten in deze structuur. Ze kunnen betekenen dat de daaropvolgende inhoud nog steeds deel uitmaakt van de vorige sectie, of dat de tekst om een of andere reden onuitspreekbaar was.

en: <strong>To fix:</strong> add text to this heading, or delete this empty line.
nl: <strong>Oplossen:</strong> tekst toevoegen aan deze kop of deze lege regel verwijderen.

en: <strong>To fix:</strong> shorten this heading if possible, or remove the heading style if it was only applied to this text to provide visual emphasis.
nl: <strong>Oplossen:</strong> deze kop indien mogelijk inkorten of verwijder de kopopmaak als die alleen is gebruikt voor visuele nadruk.

en: Blockquote formatting tells screen readers that the text should be announced as a quotation. This was flagged because short blockquotes are sometimes actually headings. If this <em>is</em> a heading and not a quotation, use heading formatting instead, so this appears in the page outline.
nl: De opmaak met blockquotes geeft schermlezers aan dat de tekst als citaat moet worden voorgelezen. Deze is gemarkeerd omdat korte blockquotes soms eigenlijk koppen zijn. Als dit <em>een kop</em> is en geen citaat, gebruik dan kopopmaak zodat het zichtbaar is in de koppenstructuur van de pagina.

en: Note that a good alt describes the image's message, not simply what it contains. Depending on the context, the alt for the picture of a child kicking a ball might emphasize the setting, the child, the kick or the ball:
nl: Let op dat een goede alt-tekst de boodschap van de afbeelding beschrijft, niet alleen wat het bevat. Afhankelijk van de context kan de alt-tekst voor de afbeelding van een kind dat een bal schopt de nadruk leggen op de omgeving, het kind, de trap of de bal:

en: Child happily kicking a ball on a summer day
nl: Een kind schopt vrolijk tegen een bal op een zomerse dag

en: A.J. playing in the new team uniform
nl: A.J. speelt in het nieuwe teamuniform

en: A.J.'s game-winning kick curved in from the left sideline!
nl: A.J.'s winnende trap draait in vanaf de linker zijlijn!

en: The medium ball is the right size for this 9-year-old child
nl: De middelgrote bal is de juiste maat voor dit 9-jarige kind

en: When screen readers encounter an image with no alt attribute at all, they dictate the url of the image file instead, often one letter at a time.
nl: Wanneer schermlezers een afbeelding zonder alt-attribuut tegenkomen, lezen ze in plaats daarvan de URL van het bestand voor, vaak letter voor letter.

en: To fix: either add an empty alt (alt="") to indicate this image should be ignored by screen readers, or add descriptive alt text.
nl: Oplossen: voeg een lege alt (alt="") toe om aan te geven dat deze afbeelding genegeerd moet worden door schermlezers, of voeg een beschrijvende alternatieve tekst toe.

en: Unless this image is purely decorative (a spacer icon or background texture), an alt should probably be provided. Photos in page content <strong>almost always need alt text.</strong> Since many screen reader users can see there is an image present, it can be very confusing to move the cursor across the place on the page where an image is visible, but hear nothing.
nl: Tenzij deze afbeelding puur decoratief is (een spacer-icoon of achtergrondtextuur), moet er waarschijnlijk een alt-tekst toegevoegd worden. Foto's in de pagina-inhoud <strong>hebben bijna altijd alt-tekst nodig.</strong> Omdat veel gebruikers van schermlezers kunnen zien dat er een afbeelding aanwezig is, kan het erg verwarrend zijn om de cursor over de plek op de pagina te bewegen waar een afbeelding zichtbaar is, maar niets te horen.

en: The alt text for this image is "%alt," which probably describes the file name, not the contents of the image.
nl: De alt-tekst voor deze afbeelding is '%alt', wat waarschijnlijk de bestandsnaam beschrijft en niet de inhoud van de afbeelding.

en: <strong>To fix:</strong> set this image's alternative text to a concise description of what this image means in this context.
nl: <strong>Oplossen:</strong> zet in de alternatieve tekst van deze afbeelding een beknopte beschrijving van wat deze afbeelding in deze context betekent.

en: The alt text for this image is "%alt," which was flagged for being common placeholder text.
nl: De alt-tekst voor deze afbeelding is '%alt', wat gemarkeerd is als veelgebruikte tijdelijke tekst.

en: The alt text for this image is "%alt," which probably does not describe this link.
nl: De alt-tekst voor deze afbeelding is '%alt', wat waarschijnlijk de afbeelding, maar niet deze link beschrijft.

en: When a link includes an image, the image's alt text becomes the link text announced by screen readers. Links should clearly and concisely describe their destination, even out of context.
nl: Als een link een afbeelding bevat, wordt de alt-tekst van de afbeelding de linktekst die door schermlezers wordt aangekondigd. Links moeten hun bestemming duidelijk en beknopt beschrijven, zelfs buiten de context.

en: When a link is wrapped around an image and there is no other text, the image's alt text becomes the link text announced by screen readers. Links should clearly and concisely describe their destination; a URL (usually pronounced by the screen reader one letter at a time) does not.
nl: Als een link om een afbeelding heen staat en er verder geen andere tekst is, wordt de alt-tekst van de afbeelding de linktekst die door schermlezers wordt aangekondigd. Links moeten hun bestemming duidelijk en beknopt beschrijven; een URL (die door schermlezers meestal letter voor letter wordt uitgesproken) doet dat niet.

en: Good link text: "About us"
nl: Goede linktekst: 'Over ons'

en: Bad link text: "H T T P S colon forward slash forward slash example dot com forward slash aye bee oh you tee you ess"
nl: Slechte linktekst: 'H T T P S dubbele punt schuine streep schuine streep voorbeeld punt com schuine streep o v e r o n s'

en: The alt text for this image is "%alt," which mentions that this image is an image.
nl: De alt-tekst van deze afbeelding is '%alt', waarin wordt vermeld dat dit een afbeelding is.

en: Screen readers announce they are describing an image when reading alt text, so phrases like "image of" and "photo of" are usually redundant in alt text; the screen reader user hears "image: image of something."
nl: Schermlezers kondigen aan dat ze een afbeelding beschrijven wanneer ze een alt-tekst voorlezen, dus zinsdelen als 'afbeelding van' of 'foto van' zijn meestal overbodig; de schermlezer zegt dan bijvoorbeeld 'afbeelding: afbeelding van iets.'

en: Note that this is OK if the format is referring to the <strong>content</strong> of the image:
nl: Dit is geen probleem als de aanduiding naar de <strong>inhoud</strong> van de afbeelding verwijst:

en: Format is redundant: "<em>photo of</em> a VHS tape"
nl: Formaat is overbodig: '<em>foto van</em> een VHS-band'

en: Format is relevant: "<em>photo of</em> a VHS tape in a photo album being discussed in a history class"
nl: Formaat is relevant: '<em>foto</em> in een fotoalbum van een VHS-band die besproken wordt in een geschiedenisles'

en: The alt text for this image is "%alt," which mentions that this image is an image."
nl: De alt-tekst voor deze afbeelding is '%alt', waarin wordt vermeld dat deze afbeelding een afbeelding is.

en: Links should clearly and concisely describe their destination. Since words like "image," "graphic" or "photo" are already redundant in text alternatives (screen readers already identify the image as an image), their presence in a linked image usually means the text alternative is describing the image instead of the link
nl: Links moeten duidelijk en beknopt de bestemming beschrijven. Aangezien woorden zoals 'afbeelding', 'grafische weergave' of 'foto' al overbodig zijn in tekstalternatieven (schermlezers identificeren de afbeelding al als een afbeelding), betekent hun aanwezigheid in een gelinkte afbeelding meestal dat het tekstalternatief de afbeelding beschrijft in plaats van de link

en: Bad link text: "Image of five people jumping"
nl: Slechte linktekst: 'Afbeelding van vijf springende mensen'

en: The alt text for this image is "%alt," which only contains unpronounceable symbols and/or spaces. Screen readers will announce that an image is present, and then pause awkwardly: "image: ____."
nl: De alt-tekst voor deze afbeelding is '%alt', die alleen onuitspreekbare symbolen en/of spaties bevat. Schermlezers zullen aankondigen dat er een afbeelding aanwezig is en daarna ongemakkelijk pauzeren: 
    'afbeelding: ____.'

en: <strong>To fix:</strong> add a descriptive alt, or provide a <em>completely</em> empty alt (alt="") if this is just an icon or spacer, and screen readers should ignore it.
nl: <strong>Oplossen:</strong> voeg een beschrijvende alternatieve tekst toe, of geef een <em>volledig</em> lege alt (alt="") als dit alleen een icoon of spatiëring is, en schermlezers het moeten negeren.

en: When a link is wrapped around an image, the image's alt text provides the link's title for screen readers.
nl: Wanneer een link om een afbeelding is geplaatst, biedt de alt-tekst van de afbeelding de titel van de link aan voor schermlezers.

en: <strong>To fix:</strong> set this image's alternative text to something that describes the link's destination, or add text next to the image, within the link.
nl: <strong>Oplossen:</strong> stel de alternatieve tekst van deze afbeelding in op iets dat de bestemming van de link beschrijft of voeg binnen de link naast de afbeelding ook tekst toe.

en: Image text alternatives are announced by screen readers as a single run-on sentence; listeners must listen to the entire alt a second time if they miss something. If this cannot be reworded to something succinct, it is better to use the alt to reference a visible text alternative for complex images. For example:
nl: De tekstalternatieven voor afbeeldingen worden door schermlezers aangekondigd als één doorlopende zin; luisteraars moeten de gehele alt-tekst een tweede keer beluisteren als ze iets missen. Als dit niet herschreven kan worden naar iets beknopts, is het beter om de alt-tekst te gebruiken om te verwijzen naar een zichtbaar tekstalternatief voor complexe afbeeldingen. Bijvoorbeeld:

en: "Event poster; details follow in caption"
nl: 'Poster voor evenement; details volgen in het onderschrift'

en: "Chart showing our issues going to zero; details follow in table"
nl: 'Grafiek laat zien dat onze problemen tot nul zijn gedaald; details volgen in de tabel'

en: This image's alt text is: %alt
nl: De alt-tekst van deze afbeelding is: %alt

en: The alt text on a linked image is used to describe the link destination. Links should be brief, clear and concise, as screen reader users often listen to the list of links on the page to find content of interest. Long alternative text inside a link often indicates that the image's text alternative is describing the image instead rather than the link.
nl: De alt-tekst op een gelinkte afbeelding wordt gebruikt om de bestemming van de link te beschrijven. Deze teksten moeten kort, duidelijk en beknopt zijn, aangezien gebruikers van schermlezers vaak de lijst met links op de pagina beluisteren om interessante inhoud te vinden. Lange alternatieve tekst binnen een link wijst erop dat het tekstalternatief de afbeelding beschrijft in plaats van de link.

en: This image's alt text is: <em>%alt</em>
nl: De alt-tekst van deze afbeelding is: <em>%alt</em>

en: Screen readers will either say nothing when they reach this link: <br><em>"Link, [...awkward pause where the link title should be...],"</em><br>or read the URL: <br><em>"Link, H-T-T-P-S forward-slash forward-slash example dot com"</em>
nl: Schermlezers zeggen niets wanneer ze deze link bereiken: <br><em>'Link, [...ongemakkelijke pauze waar de linktitel zou moeten zijn...],'</em><br>of lezen de URL voor: <br><em>'Link, H-T-T-P-S schuine streep schuine streep voorbeeld punt com'</em>

en: Screen readers will only read the text of the link type indicator on this link:<br><em>"<strong>%text</strong>"</em>
nl: Schermlezers lezen alleen de tekst van de linktype-indicator op deze link:<br><em>'<strong>%text</strong>'</em>

en: This link is either a typo (a linked space character), or a linked image with no text alternative.
nl: Deze link is ofwel een typfout (een gelinkte spatie), of een gelinkte afbeelding zonder alt-tekst.

en: To fix:
nl: Oplossen:

en: If this a typo, delete it. Note that typo links can be hard to see if they are next to a "real" link: one will be on the text, one on a space.
nl: Als dit een typfout is, verwijder deze dan. Let op dat typfout-links moeilijk te zien kunnen zijn als ze naast een 'echte' link staan: de ene zal op de tekst staan, de andere op een spatie.

en: If it is a real link, add text to describe where it goes.
nl: Als dit een echte link is, voeg dan tekst toe om te beschrijven waar de link naartoe leidt.

en: Links should be meaningful and concise. Readers often skim by link titles. This is especially true of screen reader users, who navigate using a list of on-page links. A linked URL breaks this pattern; the reader has to read the preceding paragraph to figure out the link's purpose from context.
nl: Links moeten betekenisvol en beknopt zijn. Lezers scannen vaak op linktitels. Dit geldt vooral voor gebruikers van schermlezers die navigeren via een lijst met links op de pagina. Een gelinkte URL doorbreekt dit patroon; de lezer moet de vorige alinea lezen om het doel van de link uit de context af te leiden.

en: Meaningful and concise link: "Tips for writing meaningful links"
nl: Betekenisvolle en beknopte link: 'Tips voor het schrijven van betekenisvolle links'

en: Linked URL, as pronounced by a screen reader: "H T T P S colon forward-slash forward-slash example dot com forward-slash tips forward-slash meaningful-links"
nl: Gelinkte URL zoals voorgelezen door een schermlezer: 'H T T P S dubbele punt schuine streep schuine streep voorbeeld punt com schuine streep tips schuine streep betekenisvolle-links'

en: Readers skim for links. This is especially true of screen reader users, who navigate using a list of on-page links.
nl: Lezers scannen op links. Dit geldt vooral voor gebruikers van schermlezers, die navigeren met behulp van een lijst met links op de pagina.

en: Generic links like "click here", "read more" or "download" expect the reader be reading slowly and carefully, such that they figure out the purpose of each link from context for themselves. Few readers do this, so click-through rates on meaningless links are extremely poor.
nl: Generieke links zoals 'klik hier', 'lees meer' of 'download' gaan ervan uit dat de lezer langzaam en aandachtig leest, zodat hij of zij zelf het doel van elke link uit de context kan afleiden. Weinig lezers doen dit waardoor de klikfrequentie op betekenisloze links extreem laag is.

en: Not meaningful: "Click here to learn about meaningful links".
nl: Zonder betekenis: 'Klik hier'

en: Not concise: "Click here to learn about meaningful links"
nl: Niet beknopt: 'Klik hier om meer te leren over betekenisvolle links'

en: Ideal: "Learn about meaningful links"
nl: Ideaal: 'Leer over betekenisvolle links'

en: Many mobile and assistive device users struggle to read content in PDFs. PDFs generally do not allow for changing font sizes, and often contain features that are incompatible with screen readers.
nl: Veel gebruikers van mobiele of ondersteunende apparaten hebben moeite met het lezen van inhoud in PDF-bestanden. PDF's staan vaak geen wijziging van lettergrootte toe en bevatten vaak elementen die niet compatibel zijn met schermlezers.

en: Ideally make the content of this linked PDF available on a Web page or in an editable document, and only link to this PDF as a "printable" alternative. If this PDF is the only way you are providing to access this content, you will need to manually check that the PDF is well-structured, with headings, lists and table headers, and provides alt text for its images.
nl: Idealiter maakt u de inhoud van deze gekoppelde PDF beschikbaar op een webpagina of in een bewerkbaar document, en linkt u alleen naar deze PDF als een 'afdrukbaar' alternatief. Als deze PDF de enige manier is om toegang te krijgen tot deze inhoud, moet u handmatig controleren of de PDF goed gestructureerd is, met koppen, lijsten en tabelkoppen, en of afbeeldingen voorzien zijn van alternatieve tekst.

en: Readers can always choose to open a link a new window. When a link forces open a new window, it can be confusing and annoying, especially for assistive device users who may wonder why their browser's back button is suddenly disabled.
nl: Lezers kunnen altijd ervoor kiezen om een link in een nieuw venster te openen. Wanneer een link echter gedwongen wordt om in een nieuw venster te openen, kan dit verwarrend en vervelend zijn, vooral voor gebruikers van ondersteunende apparaten die zich misschien afvragen waarom de terugknop van hun browser plotseling niet werkt.

en: There are two general exceptions:
nl: Er zijn twee algemene uitzonderingen:

en: When the user is filling out a form, and opening a link in the same window would cause them to lose their work.
nl: Wanneer de gebruiker een formulier aan het invullen is en het openen van een link in hetzelfde venster ertoe zou leiden dat hun werk verloren gaat.

en: When the user is clearly warned a link will open a new window.
nl: Wanneer duidelijk aan de gebruiker wordt gemeld dat een link in een nieuw venster wordt geopend.

en: To fix: set this link back its default target, or add a screen-reader accessible warning (text or an icon with alt text).
nl: Oplossen: zet deze link terug naar het standaarddoel of voeg een waarschuwing voor schermlezers toe (tekst of een pictogram met alternatieve tekst).

en: To fix:
nl: Oplossen:

en: If this table contains data that is meaningfully organized by row and column, edit the table's properties and specify whether headers have been placed in the first row, column or both. This lets screen reader users hear the headers repeated while navigating the content.
nl: Als deze tabel gegevens bevat die op een betekenisvolle manier zijn georganiseerd per rij en kolom, bewerk dan de eigenschappen van de tabel en geef aan of de koppen in de eerste rij, kolom of beide zijn geplaatst. Dit zorgt ervoor dat gebruikers van schermlezers de koppen herhaald horen tijdens het navigeren door de inhoud.

en: If this table does not contain rows and columns of data, but is instead being used for visual layout, remove it. Tables overflow the page rather than reflowing on mobile devices, and should only be used when the horizontal relationships are necessary to understand the content.
nl: Als deze tabel geen rijen en kolommen met gegevens bevat, maar in plaats daarvan wordt gebruikt voor visuele opmaak, verwijder deze dan. Tabellen lopen over de pagina heen in plaats van zich opnieuw aan te passen op mobiele apparaten en mogen alleen worden gebruikt wanneer de horizontale relaties nodig zijn om de inhoud te begrijpen.

en: To fix: remove heading formatting. Use row and column headers instead.
nl: Oplossen: de koptekstopmaak verwijderen. Gebruik in plaats daarvan rij- en kolomkoppen.

en: Content headings ("Heading 1", "Heading 2") form a navigable table of contents for screen reader users, labelling all content <strong>until the next heading</strong>. Table headers label specific columns or rows within a table.
nl: Inhoudskoppen ('Kop 1', 'Kop 2') vormen een navigeerbare inhoudsopgave voor gebruikers van schermlezers en labelen alle inhoud <strong>tot aan de volgende kop</strong>. Tabelkoppen labelen specifieke kolommen of rijen binnen een tabel.

en: To illustrate: a <strong>table</strong> header in cell 2 would only label its column: cell B.
nl: Ter illustratie: een <strong>tabel</strong> kop in cel 2 zou alleen zijn kolom labelen: cel B.

en: A <strong>content</strong> heading in cell 2 would label all subsequent text, reading from left to right: cells 3, A, B and C, as well as this text!
nl: Een <strong>inhoudskop</strong> in cel 2 zou alle daaropvolgende tekst van links naar rechts labelen: cellen 3, A, B en C, en ook deze tekst!

en: When exploring tables, screen readers repeat table header cells as needed to orient users. Without headers, it is very easy to get lost; screen reader users have to count columns and rows and try to remember which columns went with which rows.
nl: Bij het verkennen van tabellen herhalen schermlezers de tabelkopcellen wanneer nodig om gebruikers te oriënteren. Zonder koppen is het heel gemakkelijk om de weg kwijt te raken; gebruikers van schermlezers moeten kolommen en rijen tellen en proberen te onthouden welke kolommen bij welke rijen horen.

en: <strong>To fix:</strong> make sure each header cell in this table contains text.
nl: <strong>Oplossen:</strong> zorg ervoor dat elke koptekstcel in deze tabel tekst bevat.

en: List formatting is structural:
nl: Lijstopmaak is structureel:

en: List formatting indents and reflows on overflow. Text aligns vertically with text, rather than the "%text"
nl: Lijstopmaak springt in en past zich aan bij overloop. Tekst wordt verticaal uitgelijnd met tekst, in plaats van met '%text'

en: Lists are machine-readable. Screen readers can orient their users, announcing this as "list item, 2 of 2."
nl: Lijsten zijn machineleesbaar. Schermlezers kunnen gebruikers oriënteren door bijvoorbeeld aan te kondigen: 'lijstitem, 2 van 2.'

en: 3. Whereas this unformatted item (just a number, typed as text) is not visually or audibly included in the list.
nl: 3. Terwijl dit niet-geformatteerde item (gewoon een getal, getypt als tekst) niet visueel of hoorbaar in de lijst is opgenomen.

en: To fix: if this "%text" starts a list, replace it with list formatting.
nl: Oplossen: als deze '%text' een lijst start, vervang het dan door lijstopmaak.

en: If this all-bold line of text is functioning as a heading for the following text rather than a visual emphasis, replace the bold formatting with the appropriately numbered heading. Otherwise, dismiss this alert.
nl: Indien deze volledig vetgedrukte tekstregel als kop voor de volgende tekst fungeert in plaats van als visuele benadrukking, vervang dan de vetgedrukte opmaak door het juiste type kop. Anders kunt u deze melding negeren.

en: Headings and subheadings create a navigable table of contents for assistive devices. The heading's number indicates its depth in the page outline; e.g.:
nl: Koppen en subkoppen vormen een navigeerbare inhoudsopgave voor ondersteunende technologieën. Het nummer van de kop geeft de diepte in de koppenstructuur van de pagina aan, bijvoorbeeld:

en: UPPERCASE TEXT CAN BE MORE DIFFICULT TO READ FOR MANY PEOPLE, AND IS OFTEN INTERPRETED AS SHOUTING.
nl: TEKST IN HOOFDLETTERS IS VOOR VEEL MENSEN MOEILIJKER OM TE LEZEN EN WORDT VAAK GEÏNTERPRETEERD ALS SCHREEUWEN.

en: Consider using sentence case instead, and using bold text or font changes for visual emphasis, or structural formatting like headings for emphasis that will also be announced by screen readers.
nl: Overweeg om hoofdletters aan het begin van de zin te gebruiken, en gebruik vetgedrukte tekst of een ander lettertype voor visuele nadruk, of structurele opmaak zoals koppen voor nadruk die ook door schermlezers wordt aangekondigd.

en: If a recorded video contains speech or meaningful sounds, it must provide captions
nl: Als een opgenomen video spraak of betekenisvolle geluiden bevat, moet deze ondertiteling bevatten

en: Note that automatic, machine-generated captions must be proofread, and speaker identifications must be added, before being considered an equal alternative
nl: Houd er rekening mee dat automatisch gegenereerde onderschriften moeten worden nagelezen en dat sprekeridentificatie moet worden toegevoegd voordat ze als volwaardig alternatief kunnen worden beschouwd

en: If this audio contains speech, a text alternative must be provided on this page or linked.
nl: Als deze audio spraak bevat, moet er op deze pagina of via een link een tekstalternatief worden aangeboden.

en: Note that automatic, machine-generated transcripts must be proofread, and speaker identifications must be added, before being considered an equal alternative
nl: Houd er rekening mee dat automatisch gegenereerde transcripties moeten worden nagelezen en dat sprekeridentificatie moet worden toegevoegd voordat ze als volwaardig alternatief kunnen worden beschouwd

en: Visualization widgets are often difficult or impossible for assistive devices to operate, and can be difficult to understand for readers with low vision or colorblindness.
nl: Visualisatiewidgets zijn vaak moeilijk of zelfs onmogelijk te bedienen met ondersteunende technologieën en kunnen lastig te begrijpen zijn voor lezers met een verminderd zicht of kleurenblindheid.

en: Unless this particular widget has high visual contrast, can be operated by a keyboard and described by a screen reader, assume that an alternate format (text description, data table or downloadable spreadsheet) should also be provided.
nl: Neem aan dat ook een alternatief formaat (tekstbeschrijving, datatabel of downloadbare spreadsheet) ook moet worden aangeboden, tenzij deze widget een hoog visueel contrast heeft, met een toetsenbord bediend kan worden en beschreven wordt door een schermlezer.

en: If embedded feeds are set to show a high number of items, keyboard users may have to click the tab key dozens or hundreds of times to exit the component.
nl: Als ingesloten feeds een groot aantal items weergeven, moeten toetsenbordgebruikers mogelijk tientallen of honderden keren op de Tab-toets drukken om het component te verlaten.

en: Check to make sure only a small number of items auto-load immediately or while scrolling. Having additional items load on request ("show more") is fine.
nl: Controleer dat slechts een klein aantal items automatisch direct wordt geladen of tijdens het scrollen. Extra items op verzoek laden is geen bezwaar (bijvoorbeeld via een knop 'Meer tonen').

en: Please make sure images inside this embed have alt text, videos have captions, and interactive components can be operated by a keyboard.
nl: Zorg ervoor dat de afbeeldingen in dit element een alternatieve tekst hebben, dat video's onderschriften hebben en dat interactieve componenten met een toetsenbord bediend kunnen worden.

en: To view the dashboard
nl: Om het dashboard te bekijken

en: Make sure
nl: Zorg ervoor dat

en: have the "View Editoria11y checker" permission. Assign "mark OK" as appropriate.
nl: de permissie 'Editoria11y-controle bekijken' hebben. Markeer als OK waar van toepassing.

en: , users need "Manage Editoria11y results."
nl: , hebben gebruikers 'Editoria11y-resultaten beheren' nodig.

en: Review each setting under Basic Configuration. Many sites need to adjust what parts of the page are scanned
nl: Controleer elke instelling onder Basisinstellingen. Voor veel sites moet ingesteld worden welke delen van de pagina worden gescand.

en: Remember that results only sync to the dashboard when viewing nodes. Results shown while editing or viewing previews or revisions will not sync.
nl: Resultaten worden alleen met het dashboard gesynchroniseerd als u nodes bekijkt. Resultaten die weergegeven worden tijdens het bewerken of bekijken van voorbeeldweergaves of revisies, worden niet gesynchroniseerd.

en: If the checker <strong>toggle</strong> does not appear: make sure a z-indexed or overflow-hidden element in your front-end theme is not hiding or covering the <code><em>ed11y-element-panel</em></code> container, make sure that any custom selectors in the "Disable the scanner if these elements are detected" field are not present, and make sure that no JavaScript errors are appearing in your <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Tools/Browser_Console"> browser console</a>
nl: Als de controle-<strong>schakelaar</strong> niet verschijnt: zorg ervoor dat een element met een z-index of 'overflow: hidden' in uw front-end thema de container <code><em>ed11y-element-panel</em></code> niet verbergt of bedekt, zorg ervoor dat geen van de aangepaste selectors in het veld 'De scanner uitschakelen als deze elementen worden gedetecteerd' aanwezig zijn, en zorg ervoor dat er geen JavaScript-fouten verschijnen in uw <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Tools/Browser_Console">browserconsole</a>

en: If the checker toggle is present but <strong>not detecting</strong> errors, or missing errors that should be flagged: check that your inclusions & exclusion settings below are not missing or ignoring the elements. It is not uncommon for homepages or views to insert editable content outside the <code><em>main</em></code> element.
nl: Als de controle-schakelaar aanwezig is maar <strong>geen fouten detecteert</strong> of fouten mist die gemarkeerd zouden moeten worden: controleer dan of je inclusie- en exclusie-instellingen hieronder de elementen niet missen of negeren. Het is niet ongebruikelijk dat voorpagina's of overzichten bewerkbare inhoud buiten het <code><em>main</em></code>-element invoegen.

en: To check headings in CKEditor, Editoria11y needs to know what the first heading level should be in this field. Body fields should generally be at the h2 level.
nl: Om koppen in CKEditor te controleren, moet Editoria11y weten wat het eerste kopniveau in dit veld zou moeten zijn. Body-velden moeten doorgaans op het h2-niveau staan.

en: Editoria11y config
nl: Editoria11y-instellingen

en: confirm editor roles have permission
nl: bevestig dat redactie-rollen toegangsrechten hebben

en: Please remember to set up @config for live editing, and @permissions to "View Editoria11y Checker"
nl: Vergeet niet om @config in te stellen voor live-bewerking en @permissions voor "Editoria11y-controle bekijken"

en: <strong>To fix:</strong> adjust levels to form an accurate outline, without gaps.
nl: <strong>Oplossen:</strong> niveaus aanpassen om een accurate structuur te vormen, zonder gaten.

en: Elements that truncate overflow, partially hiding buttons
nl: Elementen die de overloop afkappen en daarbij knoppen gedeeltelijk verbergen

en: Auto-detects for additional shadow components
nl: Automatisch aanvullende shadow-componenten ontdekken

en: Auto-detects and checks new content
nl: Automatisch nieuwe inhoud ontdekken en controleren

en: Disable the tests you are not ready for
nl: Tests waar u nog niet klaar voor bent uitschakelen

en: Check the <a href="https://www.drupal.org/project/editoria11y">Module Overview</a> | <a href="https://editoria11y.princeton.edu/demo/">Working Demo</a> | <a href="https://www.drupal.org/project/issues/editoria11y?categories=All">Issue Queue</a> | <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/">Library Configuration Guide
nl: Bekijk de <a href="https://www.drupal.org/project/editoria11y">overzichtspagina van de module</a> | <a href="https://editoria11y.princeton.edu/demo/">werkende demo</a> | <a href="https://www.drupal.org/project/issues/editoria11y?categories=All">Problemenwachtrij</a> | <a href="https://editoria11y.princeton.edu/configuration/">Configuratiehandleiding voor de bibliotheek

en: Modify tests
nl: Tests aanpassen

en: Link checks
nl: Linkcontroles

en: Remove elements that match these selectors before testing link text
nl: Elementen die overeenkomen met deze selectors verwijderen voor het testen van link-tekst

en: Displaying results
nl: Resultaten weergeven

en: Dynamically refresh if new content appears
nl: Dynamisch vernieuwen als nieuwe inhoud verschijnt

en: Watch for changes anywhere on the page
nl: Wijzigingen overal op de pagina monitoren

en: Only watch for changes to content containers present on load
nl: Alleen wijzigingen in inhoudscontainers die aanwezig zijn bij het laden monitoren

en: Do not watch for changes
nl: Niet op wijzigingen monitoren

en: Set to "anywhere" if changes are being missed, set to "ignore" if you notice performance issues. Themes and modules can also call <code>Ed11y.incrementalCheck()</code> to refresh results.
nl: Kies 'overal' als veranderingen worden gemist. Kies 'negeren' als u prestatieproblemen merkt. Thema's en modules kunnen ook <code>Ed11y.incrementalCheck()</code> aanroepen om de resultaten bij te werken.

en: Elements with overflow hidden
nl: Elementen met verborgen overflow

en: Sometimes buttons get drawn and visually truncated outside the bounds of a positioned element. Provide a selector list.
nl: Soms worden knoppen weergegeven en visueel afgekapt buiten de grenzen van een gepositioneerd element. Geef een lijst met selectors.

en: Web components & custom tests
nl: Webcomponenten & aangepaste testen

en: Check inside these specific Web components
nl: Binnen deze specifieke webcomponenten controleren

en: Provide selectors for elements with <a href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Web_Components'>shadow DOM</a> you want tested. E.g.: <code><em>my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow</em></code>.
nl: Selectors opgeven voor elementen met <a href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Web_Components'>shadow DOM</a> die u wilt testen. Bijvoorbeeld: <code><em>my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow</em></code>.

en: Auto-detect any Web components
nl: Webcomponenten automatisch detecteren

en: This is easier to configure than specifying components, but may slow test runs on very complicated pages.
nl: Dit is eenvoudiger te configureren dan het specificeren van componenten, maar het kan de uitvoering van tests op zeer complexe pagina's vertragen.

en: courtesy of
nl: met dank aan

en: photo by
nl: foto gemaakt door

en: @count similar issues
nl: @count vergelijkbare problemen

en: Ignore all like this
nl: Alle overeenkomstige negeren

en: Mark all like this as OK
nl: Alles zoals dit markeren als OK

en: Screen readers will include the image's alt text when describing this link
nl: Schermlezers zullen de alt-tekst van de afbeelding opnemen bij het beschrijven van deze link

en: Check that the combined text is concise and meaningful:
nl: Controleer of de gecombineerde tekst beknopt en informatief is:

en: Keep alts that add relevant meaning:
nl: Behoud alternatieve teksten die relevante informatie toevoegen:

en: "Buy (A Tigers v. Falcons ticket)."
nl: "Koop (een Tigers tegen Falcons-kaartje)."

en: Edit unhelpful or irrelevant alts:
nl: Nutteloze of irrelevante alternatieve teksten bewerken:

en: "Buy (A piece of paper with team logos on it)."
nl: "Koop (een stuk papier met teamlogo's erop)."

en: Remove unnecessary alts:
nl: Onnodige alternatieve teksten verwijderen:

en: "Buy Tigers v. Falcons tickets (A Tigers v. Falcons ticket)."
nl: "Koop tickets voor Tigers tegen Falcons (een ticket voor Tigers tegen Falcons)."

en: Pin toolbar to left or right
nl: Werkbalk links of rechts vastzetten

[ctx: notification]
en: alert
nl: melding

en: Warning from Editoria11y: @message
nl: Melding van Editoria11y: @message

en: Turn off specific tests
nl: Specifieke testen uitschakelen

en: Pin panel to...
nl: Paneel vastzetten aan...

en: photograph
nl: foto
