Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (77 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Habilitado

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: License
pt: Licença

en: view
pt: ver

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: Updated
pt: Atualizado

en: Theme
pt: Tema

en: <none>
pt: «nenhum»

en: All issues
pt: Todas as ocorrências

en: Issue
pt: Ocorrência

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: hours
pt: horas

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Term
pt: Termo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Demo
pt: Demonstração

en: Computed
pt: Computado

en: YYYY-MM-DD
pt: AAAA-MM-DD

en: Desc
pt: Decrescente

en: By
pt: Por

en: Start
pt: Iniciar

en: Both
pt: Ambos

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Recent
pt: Recente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: minute
pt: minuto

en: minutes
pt: minutos

en: Node title
pt: Título do node

en: Changed
pt: Alterado

en: User name
pt: Nome do usuário

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Node author
pt: Autor do conteúdo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Page path
pt: Caminho da página

en: Page Type
pt: Tipo de página

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: hide
pt: esconder

en: Export results
pt: Resultados da exportação

en: Dashboard
pt: Painel

en: Alerts
pt: Alertas

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Positioning
pt: Posicionamento

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Alert
pt: Alerta

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Published status
pt: Status

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Um erro ocorreu ao processar %error_operation com os argumentos: @arguments

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Classic
pt: Clássico

en: Dark
pt: Escuro

en: Asc
pt: Ascendente

en: Route name
pt: Nome da rota

en: Node path
pt: Caminho do node
