Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: License
ro: Licență

en: view
ro: afișează

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Path
ro: Cale

en: Updated
ro: Actualizat

en: Theme
ro: Temă

en: <none>
ro: <nimic>

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: hours
ro: ore

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Term
ro: Termen

en: Authored by
ro: Autor

en: Computed
ro: Procesat

en: Desc
ro: Descendent

en: By
ro: De

en: Both
ro: Ambele

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Changed
ro: Schimbat

en: User name
ro: Nume utilizator

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Page path
ro: Calea paginii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Alert
ro: Alertă

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Asc
ro: Ascendent

en: Route name
ro: Nume rută

en: Node path
ro: Calea nodului
