Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: License
tr: Lisans

en: view
tr: görüntüle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Path
tr: Yol

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Theme
tr: Tema

en: Issue
tr: Konu

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: hours
tr: saat

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Term
tr: Terim

en: Authored by
tr: Yazan

en: Computed
tr: Hesaplanmış

en: YYYY-MM-DD
tr: YYYY-AA-GG

en: Desc
tr: Azalan

en: By
tr: Yazar:

en: Start
tr: Başlangıç

en: Both
tr: İkisi de

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Recent
tr: Son eklenenler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: minute
tr: dakika

en: minutes
tr: dakika

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Changed
tr: Değişti

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: ok
tr: tamam

en: Node author
tr: Düğüm yazarı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Page path
tr: Sayfa yolu

en: Page Type
tr: Sayfa Türü

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Dashboard
tr: Pano

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Route name
tr: Yol adı
