Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha5) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Default
id: Bawaan

en: Path
id: Jalur

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Theme
id: Tema

en: <none>
id: <nihil>

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Term
id: Istilah

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: By
id: Oleh

en: Start
id: Mulai

en: Both
id: Keduanya

en: Anonymous
id: Anonim

en: Recent
id: Terbaru

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: minute
id: menit

en: Node title
id: Judul node

en: Changed
id: Berubah

en: User name
id: Nama pengguna

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Page path
id: Path halaman

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Alerts
id: Peringatan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Alert
id: Peringatan

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Route name
id: Nama rute
