Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Default
it: Predefinito

en: Path
it: Percorso

en: Updated
it: Aggiornato

en: Theme
it: Tema

en: <none>
it: -nessuno-

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: hours
it: ore

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Term
it: Termine

en: Authored by
it: Creato da

en: Computed
it: Calcolato

en: Desc
it: Disc

en: By
it: Da

en: Start
it: Inizio

en: Both
it: Entrambi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Recent
it: Recente

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: minute
it: minuto

en: minutes
it: minuti

en: Node title
it: Titolo nodo

en: Changed
it: Modificato

en: User name
it: Nome utente

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Node author
it: Autore del contenuto

en: Offset
it: Scostamento

en: Page path
it: Percorso pagina

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: hide
it: nascondi

en: Created by
it: Creato da

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Alert
it: Avviso

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Dark
it: Scuro

en: Route name
it: Nome della rotta

en: Node path
it: Percorso del nodo
