Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: License
ja: ライセンス

en: view
ja: ビュー

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Updated
ja: 更新

en: Theme
ja: テーマ

en: <none>
ja: <なし>

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: hours
ja: 時間

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Term
ja: ターム

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Start
ja: 開始

en: Both
ja: 両方

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: minute
ja: 分

en: minutes
ja: 分

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Changed
ja: 変更済

en: User name
ja: ユーザー名

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Editor
ja: エディタ

en: ok
ja: OK

en: Node author
ja: ノード作成者

en: Offset
ja: オフセット

en: Page path
ja: ページパス

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Created by
ja: 作成者

en: Export results
ja: エクスポート結果

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Alerts
ja: アラート

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Alert
ja: 警告

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ja: 引数の %error_operation を処理中にエラーが発生しました: @arguments

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Route name
ja: ルート名

en: Node path
ja: ノードパス
