Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (83 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: License
ru: Лицензия

en: view
ru: представление

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Default
ru: По умолчанию

en: Path
ru: Путь

en: Updated
ru: Обновлено

en: Theme
ru: Тема

en: <none>
ru: <нет>

en: All issues
ru: Все задачи

en: Issue
ru: Проблема

en: Content type
ru: Тип материала

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: hours
ru: часов

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Term
ru: Термин

en: Authored by
ru: Автор

en: Demo
ru: Демо

en: Computed
ru: Вычисляемое

en: YYYY-MM-DD
ru: ГГГГ-ММ-ДД

en: Desc
ru: По убыванию

en: By
ru: Автор:

en: Start
ru: Начало

en: Both
ru: Оба

en: Anonymous
ru: Гость

en: Recent
ru: Последний

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: minute
ru: минута

en: minutes
ru: минут

en: Node title
ru: Заголовок материала

en: All pages
ru: Все страницы

en: Changed
ru: Изменение

en: User name
ru: Имя пользователя

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Editor
ru: Редактор

en: ok
ru: OK

en: Node author
ru: Автор материала

en: Offset
ru: Пропустить

en: Page path
ru: Путь страницы

en: Page Type
ru: Тип страницы

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: hide
ru: скрыть

en: Created by
ru: Автор

en: Export results
ru: Экспорт результатов

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: 1 | @count
ru[0]: @count
ru[1]: @count
ru[2]: @count[2]

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Alert
ru: Оповещение

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Published status
ru: Статус публикации

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ru: Произошла ошибка во время обработки %error_operation с аргументами: @arguments

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Term path
ru: Путь термина

en: Dark
ru: Темный

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Start minimized
ru: Запускать свернутым

en: Route name
ru: Название маршрута

en: Node path
ru: Путь материала

en: Detected
ru: Обнаружен
