Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (87 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: License
uk: Ліцензія

en: view
uk: переглянути

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Default
uk: Базово

en: Path
uk: Шлях

en: Updated
uk: Оновлено

en: Theme
uk: Тема

en: <none>
uk: <нічого>

en: All issues
uk: Усі проблеми

en: Issue
uk: Проблема

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: hours
uk: годин(и)

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Theme compatibility
uk: Сумісність теми

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Term
uk: Термін

en: Authored by
uk: Автор

en: Demo
uk: Демо

en: Computed
uk: Обчислено

en: YYYY-MM-DD
uk: РРРР-ММ-ДД

en: Desc
uk: Спад

en: By
uk: від

en: Start
uk: Початок

en: Both
uk: Все

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Recent
uk: Останні

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: minute
uk: хвилина

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Node title
uk: Заголовок матеріалу

en: All pages
uk: Всі сторінки

en: Changed
uk: Змінено

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Editor
uk: Редактор

en: ok
uk: гаразд

en: Node author
uk: Автор матеріалу

en: Offset
uk: Зміщення

en: Page path
uk: Шлях сторінки

en: Page Type
uk: Тип сторінки

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: hide
uk: приховати

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Export results
uk: Експорт результатів

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Alerts
uk: Увага!

en: Marked
uk: Позначено

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Positioning
uk: Позиціонування

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Alert
uk: Застереження

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Published status
uk: Стан публікації

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: Edited
uk: Відредаговано

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Term path
uk: Шлях терміна

en: pages
uk: сторінок

en: Dark
uk: Темний

en: Asc
uk: Зрост

en: Start minimized
uk: Запускати згорнутим

en: Route name
uk: Назва маршруту

en: Node path
uk: Шлях матеріалу
