Editoria11y Accessibility Checker (3.0.0-beta7) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: License
fa: لایسنس

en: Links
fa: واصلیها

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Audio
fa: صوتی

en: Path
fa: مسیر

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: هویت

en: Issue
fa: نشر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Both
fa: هردو

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: Alert
fa: هشدار

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: Dark
fa: تاریک

en: Route name
fa: نام مسیر
