Editorial HTML5 UP (1.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Page
da: Side

en: Footer
da: Sidefod

en: Up
da: Op

en: next
da: næste

en: Close
da: Luk

en: first
da: første

en: previous
da: forrige

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
