Editorial HTML5 UP (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Page
it: Pagina

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Up
it: Su

en: next
it: successivo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Close
it: Chiudi

en: first
it: prima

en: last
it: ultimo

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: answer
it: risposta

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina
