Editorial HTML5 UP (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Page
pl: Strona

en: Footer
pl: Stopka

en: Up
pl: W górę

en: next
pl: nast.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Close
pl: Zamknij

en: first
pl: pierwsze

en: previous
pl: poprzedni

en: last
pl: ostatnia

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status message
pl: Komunikat

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona
