Editorial HTML5 UP (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Up
id: Ke atas

en: next
id: selanjutnya

en: Navigation
id: Navigasi

en: Close
id: Tutup

en: first
id: pertama

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Secondary
id: Sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status message
id: Pesan status

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya
