Editorial HTML5 UP (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Page
pt: Página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Up
pt: Para cima

en: next
pt: próximo

en: Navigation
pt: Navegação

en: Close
pt: Fechar

en: first
pt: primeiro

en: previous
pt: anterior

en: last
pt: último

en: Tabs
pt: Abas

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Pagination
pt: Paginação

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Top Bar
pt: Topo de

en: Last page
pt: Última página

en: Informative message
pt: Mensagem informativa

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: First page
pt: Primeira página

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
