Editor.js (2.0.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: List
fa: فهرست

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Custom
fa: سفارشی

en: Code
fa: کد

en: General
fa: عمومی

en: Table
fa: جدول

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Tools
fa: ابزارها

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Raw value
fa: مقدار خام

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
fa: داده نمی تواند ذخیره شود زیرا مسیر %destination نامعتبر است. که ممکن است به خاطر استفاده نامناسب از  file_save_data() یا جریانی از بسته بندی های از دست رفته اتفاق افتاده باشد

en: Nothing
fa: هیچ

en: Media types
fa: انواع رسانه
