Edu X - Education Drupal 8, 9, 10 Theme (8.0.2) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: None
da: Ingen

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Core
da: Kerne

en: Components
da: Komponenter

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: General
da: Generelt

en: Button
da: Knap

en: center
da: centreret

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Italic
da: Kursiv

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Elements
da: Elementer

en: Typography
da: Typografi

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Capitalize
da: Kapitalisér
