Edu X - Education Drupal 8, 9, 10 Theme (8.0.7) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Help
id: Bantuan

en: Layout
id: Tata letak

en: Components
id: Komponen

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Comment
id: Komentar

en: General
id: Umum

en: Button
id: Tombol

en: Tools
id: Alat

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: Tabs
id: Tab

en: Italic
id: Miring

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: mobile
id: mobil

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: wide
id: lebar

en: Status messages
id: Pesan status

en: Typography
id: Tipografi

en: Main Menu
id: Menu Utama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
