Eau de Web Theme (4.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Link
fa: پیوند

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: Region
fa: ناحیه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Style
fa: سبک

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Branding
fa: علامت گذاری
