Extra Field Suite (2.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Inline
ru: В линию

en: Field name
ru: Имя поля

en: Fields
ru: Поля

en: Mode
ru: Режим

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Plugin
ru: Плагин

en: Above
ru: Сверху

en: Context
ru: Контекст

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Create field
ru: Создать поле

en: About
ru: Информация

en: Formatter
ru: Форматер

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Eg: h1, h2, p
ru: Например: h1, h2, p

en: Put a class on the wrapper. Eg: block-title
ru: Присвоить класс обёртке. Например: block-title

en: Entity label
ru: Метка сущности

en: Entity form display
ru: Отображение формы сущности

en: Hide empty views
ru: Скрывать пустое отображение
