Ekam - Bloging, news Drupal theme (8.2.1-beta1) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: footer
ro: subsol

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: theme
ro: temă

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Hide
ro: Ascunde

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Pagination
ro: Paginație

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator
