Ekam - Bloging, news Drupal theme (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: theme
it: tema

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Hide
it: Nascondi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
