Elastic Enterprise Search (1.1.0) - en to es translation catalogue (31 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Type
es: Tipo

en: Enable
es: Activar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: View
es: Ver

en: Private Key
es: Clave privada

en: General Settings
es: Configuración General

en: Add Server
es: Agregar servidor

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Engine
es: Motor

en: Schema
es: Esquema

en: Server
es: Servidor

en: Unavailable
es: No disponible

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Relevance
es: Relevancia

en: Index now
es: Indexar ahora

en: Number of items to index
es: Número de elementos a indexar

en: @indexed/@total indexed
es: @indexed/@total indexado

[ctx: items to index]
en: all
es: Todos

en: Clear all indexed data
es: Borrar todos los datos indexados

en: Are you sure you want to reindex the search index %name?
es: ¿Estás seguro de que quieres volver a indexar el índice de búsqueda %name?

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.

en: Start indexing now
es: Comience a indexar ahora
