Elastic Enterprise Search (2.1.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Type
hu: Típus

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: General
hu: Általános

en: Private Key
hu: Titkos kulcs

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Schema
hu: Séma

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Index now
hu: Indexelés most

en: @indexed/@total indexed
hu: @indexed/@total indexelve

en: Index @limit items in batches of @batch_size items
hu: @batch_size méretű kötegenként @limit elem beindexelése

en: Clear all indexed data
hu: Minden indexelt adat törlése

en: Start indexing now
hu: Indexelés elindítása most
