Elastic Search (8.x-1.2-beta2) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Enabled
fa: فعال

en: error
fa: خطا

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Separator
fa: جداکننده

en: Active
fa: فعال

en: Locale
fa: بومی سازی

en: active
fa: فعال

en: standard
fa: استاندارد

en: Details
fa: جزئیات

en: Store
fa: فروشگاه

en: node
fa: محتوا

en: Integer
fa: صحیح

en: fields
fa: فیلدها

en: Long
fa: طولانی

en: Short
fa: کوتاه

en: simple
fa: ساده

en: Float
fa: شناور

en: Identifier
fa: شناسه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Boolean
fa: منطقی

en: Bundle
fa: بسته
