Elastic Search (8.x-1.2-beta4) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: Text
id: Teks

en: Separator
id: Pemisah

en: Active
id: Aktif

en: Locale
id: Lokal

en: active
id: aktif

en: standard
id: standar

en: Details
id: Rincian

en: Store
id: Toko

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: fields
id: Bidang-bidang

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Long
id: Panjang

en: Short
id: Singkat

en: Binary
id: Biner

en: Float
id: Pecahan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Taxonomy Term
id: Istilah Taksonomi

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments
