Elastic Search (8.x-1.2-beta4) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: user
ur: صارف

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Enabled
ur: فعال

en: error
ur: نقص

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Update
ur: تجدید

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Float
ur: کسری عدد

en: Boolean
ur: بولین

en: Bundle
ur: بنڈل
