Electra (8.x-2.1) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Image
tr: Resim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Close
tr: Kapat

en: Messages
tr: İletiler

en: Left
tr: Sol

en: Standard
tr: Standart

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
