Electra (8.x-3.0) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: Full Size
fr: Taille originale

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Pattern
fr: Motif

en: Close
fr: Fermer

en: Left
fr: Gauche

en: General Options
fr: Options générales

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Flat
fr: Plat

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Light
fr: Léger

en: Cover
fr: Couverture

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Box Size
fr: Taille de la boite

en: Dark
fr: Sombre

en: Material
fr: Matériel

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.

en: First page
fr: Première page

en: Thumbnail (100×100)
fr: Vignette (100x100)

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
