Electra (8.x-3.1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Image
id: Gambar

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Pattern
id: Pola

en: Close
id: Tutup

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Left
id: Kiri

en: Standard
id: Standar

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
