Electra (8.x-3.2) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Image
fa: تصویر

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Pattern
fa: الگو

en: Close
fa: بستن

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Left
fa: چپ

en: Standard
fa: استاندارد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Light
fa: روشن

en: Dark
fa: تاریک
