eleven (8.x-1.0-beta5) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: Release notes
ar: ملاحظات النسخة

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Core
ar: النواة

en: Path
ar: المسار

en: States
ar: الحالات

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Published
ar: منشور

en: System
ar: النظام

en: Text color
ar: لون النص

en: Pattern
ar: النموذج

en: Installed
ar: مثبت

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: Last checked: @time ago
ar: آخر تحقق : منذ @time

en: Last checked: never
ar: آخر تحقق: لم يتم التحقق بعد

en: book
ar: الكتاب

en: Slate
ar: اللوح

en: Includes:
ar: يحتوي:

en: Enabled: %includes
ar: المفعلة: %includes

en: Disabled: %disabled
ar: المعطلة: %disabled

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد

en: Toolbar configuration
ar: تهيئة شريط الأدوات

en: Available buttons
ar: الأزرار المتاحة

en: Active toolbar
ar: شريط الأدوات النشط
