Email confirmer (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Private
it: Privato

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Authored by
it: Creato da

en: Send
it: Invia

en: Pending
it: In sospeso

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Questions
it: Domande

en: @count days
it: @count giorni

en: Cancelled
it: Annullato

en: Data
it: Dati

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
it: Il percorso '%path' non è valido oppure non sei abilitato all'accesso.

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
it: Impossibile mandare email. Contatta l'amministratore del sito se il problema persiste.
