Email confirmer (8.x-1.0-beta5) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Private
nl: Privé

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: URLs
nl: URL's

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Mail
nl: E-mail

en: Email
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: OK
nl: Ok

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Send
nl: Versturen

en: one year
nl: één jaar

en: Pending
nl: In afwachting

en: Expired
nl: Vervallen

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Confirmation email
nl: Bevestigingse-mail

en: Email confirmation
nl: E-mailbevestiging

en: Confirmation URL
nl: Bevestigings-URL

en: Questions
nl: Vragen

en: @count minutes
nl: @count minuten

en: @count hours
nl: @count uren

en: @count days
nl: @count dagen

en: @count weeks
nl: @count weken

en: @count months
nl: @count maanden

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Data
nl: Gegevens

en: IP address
nl: IP-adres

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: Added on
nl: Toegevoegd op

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
nl: Het pad '%path' klopt niet of u heeft geen toegang tot de pagina.

en: Confirmation pages
nl: Bevestigingspagina's

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
nl: Kan e-mail niet versturen. Neem contact op met de beheerder van de site als het probleem aanhoudt.

en: Confirm %email
nl: Bevestig %email

en: Confirmation expired
nl: Bevestiging verlopen

en: Confirmation cancelled
nl: Bevestiging geannuleerd

en: Confirmation done
nl: Bevestiging afgerond

en: Email confirmation cancelled.
nl: E-mailbevestiging geannuleerd.

en: Email confirmation confirmed.
nl: E-mailbevestiging bevestigd.

en: A message has been sent to the new email address %email to confirm the change. Until confirmed, your current address will be used.
nl: Er is een e-mail verzonden naar het nieuwe e-mailadres %email om de wijziging te bevestigen. Totdat uw nieuwe e-mailadres is bevestigd, wordt uw huidige adres gebruikt.

en: The email address %value is already taken.
nl: Het e-mailadres %value is al bezet.

en: Your current email address %email will be preserved.
nl: Uw huidige e-mailadres %email blijft behouden.

en: The current user's email address %email will be preserved.
nl: Het e-mailadres %email van de huidige gebruiker blijft behouden.

en: Are you sure you want to cancel the pending change of your email address to %email?
nl: Weet u zeker dat u de in behandeling zijnde wijziging van uw e-mailadres naar %email wilt annuleren?

en: Are you sure you want to cancel the pending change of the email address of user %user to %email?
nl: Weet u zeker dat u de in behandeling zijnde wijziging van het e-mailadres van gebruiker %user naar %email wilt annuleren?
