EMBridge (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Remove
sv: Ta bort

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Password
sv: Lösenord

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Catalog
sv: Katalog

en: Filename
sv: Filnamn

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Created
sv: Skapad

en: Page
sv: Sida

en: File MIME type
sv: Typ av MIME för filen

en: File size
sv: Filstorlek

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Align
sv: Justera

en: Operation
sv: Funktion

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Reference
sv: Referens

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sv: Uppladdningsfel. Kunde inte flytta den uppladdade filen.

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Language code
sv: Språkkod

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Matches
sv: Matcher

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sv: Din uppladdade fil har döpts om till %filename av säkerhetsskäl.

en: File download
sv: Nedladdning av fil

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sv: Filen %fil kunde inte sparas. Ett okänt fel inträffade.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sv: Den angivna filen %name kunde inte laddas upp.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sv: Endast filer med följande filändelser tillåts: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sv: Filen är %filesize och överstiger den maximala filstorleken %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sv: Filen är %filesize vilket skulle överstiga din diskkvot på %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sv: Uppladdningsfel. Kunde inte flytta den uppladdade filen %file till destinationen %destination.

en: Starts with
sv: Börjar med

en: The file could not be uploaded.
sv: Filen kunde inte laddas upp.

en: Source path
sv: Källsökväg

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: The file upload failed. %upload
sv: Filuppladdningen misslyckades. %upload

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Remove selected
sv: Tag bort valda

en: Library
sv: Bibliotek

en: Maximum file size
sv: Största filstorlek

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
sv: Filen %source kunde inte laddas upp eftersom en fil med samma namn redan finns i målmappen %directory.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sv: Mappen %directory för filfältet !name kunde inte skapas eller är inte åtkomlig. Som konsekvens kunde en nyligen uppladdad fil inte sparas i denna mapp och uppladdningen avbröts.

en: Error generating image.
sv: Fel vid generering av bild.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
sv: Kunde inte generera den härledda bilden som finns på %path.

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Linked to content
sv: Länkat till innehåll

en: Linked to file
sv: Länkat till fil

en: Nothing
sv: Inget

en: Choose a file
sv: Välj en fil

en: Asc
sv: Stigande

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: Master
sv: Huvud

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Upload directory
sv: Uppladdningskatalog

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
sv: Filen %file kunde inte sparas eftersom uppladdningen inte slutfördes.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sv: Filen %file kunde inte sparas eftersom den överskrider %maxsize vilket är den största tillåtna storleken för uppladdningar.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
sv: Filen kunde inte laddas upp på grund av att målet %destination är ogiltig.

en: Asset ID
sv: Tillgångs ID

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
